Marka Yan Sanayi Geliştirme Projesi | Kocaeli Sanayi Odası |
Anahtar Kelime Kategori Alt Kategori
FİGES A.Ş.
ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü 16059 Nilüfer   
 / Bursa
Tel:0 224 280 85 25    Faks:0 224 280 85 32   
Web:www.figes.com.tr    E-posta:info@figes.com.tr    

FİGES A.Ş. 1990 yılında kurulmuş bir mühendislik firmasıdır. Tasarım, analiz ve test mühendislerinden oluşan uzman kadrosuyla Savunma, Havacılık ve Otomotiv sektöründe konsept tasarımından prototip imalatına kadar bir alanda anahtar-teslim proje hizmetleri vermektedir.

Merkez ofisi Bursa Uludağ Üniversitesi, Ulutek Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde, şube ofisleri ise Ankara'da ODTÜ Teknokent'te ve İstanbul-Tuzla Tersaneler Bölgesinde yer alan FİGES, bu bölgelerde uzmanlık merkezleri oluşturmuştur. Savunma ve Havacılık Sanayine Ankara ofisinden, Denizcilik Sanayine ise İstanbul-Tuzla'dan, otomotiv sanayine ise Bursa'daki merkez ofisinden hizmet vermektedir.

Türkiye'de son yıllarda sürekli artmakta olan Savunma Sanayi projelerindeki ihtiyaç nedeniyle FİGES, Tesis Güvenlik ve NATO-Gizli yetki belgelerini almak için gerekli yatırımları yapmış ve Savunma Bakanlığı'ndan onay almıştır. FİGES ISO 9001-2008 belgesine sahiptir.

FİGES, çeşitli disiplinlerde uzmanlaşmış kalifiye ve esnek yapıdaki yaklaşık 60 kişilik mühendislik kadrosuyla çeşitli alanlarda ve platformlarda tasarım, analiz ve tasarım optimizasyonu ile sertifikasyon süreçlerinde gerekli olan ileri mühendislik hesaplamalarını gerçekleştirmektedir. Şirket ayrıca, ileri mühendislik faaliyetlerini, tasarım ve sayısal benzetim ile mekatronik olmak üzere iki alanda yürütmekte olup, bu iki alanın yarattığı sinerji ile müşterilerine entegre çözümler sunmaktadır.

Dünyanın önde gelen sonlu elemanlar yazılımı ANSYS Multiphysics'in ve MATLAB & Simulink'in Türkiye'deki temsilcisi olup, bu yazılımlar ile ilgili pazarlama, satış, eğitim ve teknik destek hizmetleri vermektedir.

FİGES, yaklaşık 20 yıllık kanıtlanmış tecrübesi, %100 yerli sermayesi ile ulusal Savunma ve Havacılık Sanayi şirketlerine çeşitli projelerde sunduğu ileri mühendislik projeleriyle ülkemizin hizmetindedir. Deniz Kuvvetleri'nin MİLGEM projesinin ileri mühendislik hesaplarını yüklenmiş ve bu görevini başarı ile tamamlamıştır. Halen deniz, kara, hava ve uzay platformlarında çeşitli ulusal savunma projelerinde alt sistem tasarlayıcısı olarak görev yapmaktadır.

FİGES, dünyanın önde gelen motor üreticilerinden Cummins Inc. (A.B.D.) tarafından "Öncelikli Analiz Tedarikçisi" seçilmiş ve günümüze kadar 600'ün üzerinde ileri mühendislik projesi gerçekleştirmiştir.

FİGES A.Ş.'nin birincil hedefi, ülkemizin sanayi kuruluşlarının Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerine ileri mühendislik desteği vererek ulusal sanayimizin teknoloji düzeyinin yükselmesine ve böylece uluslararası piyasalarda rekabet gücünün artmasına katkıda bulunmaktır.


Mühendislik Hizmetleri

Mekanik Tasarım ve Prototip İmalatı, Mukavemet ve Yorulma Hesapları (FEA), Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD), Hareket Simülasyonları (MBD), Çarpma, Devrilme ve Patlama Simülasyonları, Titreşim Hesapları Modal Analizleri, Elektromanyetik Hesaplar, Isı Transfer Hesapları, Özel Test Cihazları ve Ölçüm Sistemleri Tasarımı ve Üretimi, Metal Şekillendirme Hesapları, Egzoz (Susturucu) Sistemleri Tasarım ve İmalatı, Sistem Modelleme ve Kontrol Sistemleri Uygulamaları, Görüntü İşleme Sistemleri Geliştirme, HIL Sistemleri Oluşturma, Teknik Yazılım Geliştirme, Proses Modelleme ve Kontrol

Ait olduğu Kategorin Listesi;

MAKİNA TEDARİKÇİLERİ » Test ve analiz cihazları
TEST VE ANALİZ HİZMETLERİ » Simülasyon
TEST VE ANALİZ HİZMETLERİ » Test ve analiz hizmetleri
ÜRÜN GELİŞTİRME HİZMETLERİ » Endüstriyel tasarım
ÜRÜN GELİŞTİRME HİZMETLERİ » Hızlı prototip imalatı
Marka Yan Sanayi Geliştirme Projesi | Kocaeli Sanayi Odası |
   Aktif Ziyaretçi :2 Bugün Tekil :199 Bugün Çoğul :199 Toplam Tekil :10090 Toplam Çoğul :89809 Ip :54.164.198.240